flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Компетенція суду та нормативно -правові засади діяльності

                                       Компетенція суду

            Згідно ст.22 Закону «Про судоустрій і статус суддів» Чортківський районний суд Тернопільської області  є судом першої інстанції і розглядає  справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності: цивільні,  кримінальні, адміністративні  справи,  а  також  справи   про   адміністративні правопорушення  у випадках та порядку  передбачених процесуальними законами (Цивільним процесуальним кодексом України, Кримінальним процесуальним кодексом України, Кодексом адміністративного судочинства України та Кодексом України про адміністративні правопорушення).

 

            Мета суду:

 

-Удосконалювати процес здійснення правосуддя.

 

-Забезпечувати справедливе, чесне, законне винесення судових рішень без зволікань та з повагою до кожного хто звернувся до суду.

 

 - Ефективно координувати свою діяльність та використовувати всі ресурси.

 

-  Здійснювати правосуддя неупереджено, незалежно від місця проживання, етнічного походження, рівня доходів, освіти, усувати перешкоди до суду та його послуг.

 

-  Виявляти повагу до всіх, хто постає перед судом, та хто працює в суді.

 

  -Сприяти компетентності, професійності та ввічливості суддів та працівників апарату суду, налаштовуючи їх на надання якісних послуг для розбудови довіри до суду.

 

Цінності суду :

 

Чесність - дотримуватись закону, бути безстроннім, з повагою ставитися до користувачів послуг та до колег;

Рівний доступ - ефективно обслуговувати всіх членів громади незалежно від місця проживання, етнічного походження рівня доходів, освіти, послідовно визначати й ліквідовувати перешкоди для доступу до суду та його послуг;

Справедливе й ефективне здійснення правосуддя - здійснювати індивідуальне правосуддя в індивідуальних справах та ефективно використовувати всі ресурси;

Повага та гідність - виявляти повагу до всіх, хто постає перед судом та хто працює в суді 

 

                  

 

Нормативно-правові засади діяльності

 

1.   Конституція України від  28 червня 1996 року, з наступними змінами.

 

2.   Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року, з наступними змінами.

 

3.   Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року, з наступними змінами.

 

4.   Закон України «Про звернення громадян» від 02 жовтня 1996 року, з наступними змінами.

 

5.  Закон України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року, з наступними змінами.

 

8.   Інструкція з діловодства в місцевих та апеляційних судах України, затвердженої Наказом Державної судової адміністрації України № 814 від 20 серпня 2019 року.

 

9.  Інструкція про порядок передання до архіву  місцевого та апеляційного суду, зберігання в ньому,  відбору та передання до державних архівних установ та архівних відділів міських рад судових справ та управлінської документації, затверджена наказом Державної судової адміністрації України від 15 грудня 2011 року №168.

 

12.  Перелік судових справ і документів, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання, затверджений наказом Державної судової адміністрації України від 07 грудня 2017 року №1087.

 

13.  Порядок ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затверджений рішенням Вищої ради правосуддя від 19 квітня 2018 №1200/0/15-18, з наступними змінами.

 

14.  Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затверджене рішенням Ради суддів України від 02 квітня 2015 року № 25, з наступними змінами.

 

15. Правила поведінки працівника суду, затверджені рішенням Ради суддів України від  6 лютого  2009  року № 33, з наступними змінами.