flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Результати анкетування відвідувачів суду

15 вересня 2014, 14:29

Узагальнені дані  щодо результатів опитування

суддів та громадян - відвідувачів

Чортківського районного суду Тернопільської області

 

 

З метою виконання рішення Ради суддів України від 08 серпня 2014 року №11, у зв’язку з проведенням Радою суддів України спільно з Центром суддівських студій з 01 по 05 вересня 2014 року Моніторингу стану незалежності суддів, ефективності та доступності правосуддя в Україні, у зазначенні терміни в Чортківському районному суді було проведено  анонімне опитування суддів та громадян-відвідувачів  суду.

Проведене опитування є досить корисним, оскільки отримані результати використовуватимуться для всебічного врахування думки громадян, визначення шляхів подолання існуючих проблем та прийняття відповідних управлінських рішень, направлених на їх вирішення та удосконалення діяльності судової установи.  Про час та місце проведення Всеукраїнської акції «Зміцнимо довіру громадян до суду» громадян було завчасно повідомлено на офіційному веб-сайті та на інформаційних стендах суду, шляхом розміщення оголошення про заплановане опитування відвідувачів, виготовлено та розмножено анкету, у вестибюлі суду розміщено скриньку для заповнених анкет.  Враховуючи, що захід проводився в період відпускної компанії, в опитуванні взяли участь лише 42 відвідувачі Чортківського районного суду.  Громадянам було запропоновано заповнити анкету , яка складалася з 12 питань щодо діяльності суду.

 Перш за все, відвідувачам суду потрібно було оцінити зручність умов перебування в приміщенні суду, зокрема: чи достатньо в суді місць для очікування, оформлення документів, ознайомлення з матеріалами справи та підготовки до судового слухання, чистота та прибраність приміщень суду; можливість користування туалетами тощо.

            Як показали результати анкетування з даного питання, 51% респондентів не відзначили для себе проблем під час відвідування суду та вважають, що в суді достатньо місць для очікування, для ознайомлення з матеріалами справи тощо, з них: "відмінно" відмітили 20% респондентів, 31% - відмітили "добре", 27% -"задовільно", 21% - «незадовільно»,  2% - «важко сказати».

Така оцінка може бути зумовлена такими факторами, як: обмеженість площі приміщення, яку займає суд; наявність у будівлі інших установ, які не дозволяють розширювати використання площі (кабінетів).  Це говорить також й про те, що підтримання чистоти суду повинно забезпечуватись протягом усього робочого дня.

         Попри те, що  суд має обмеження у використанні площі приміщення (не має достатньої кількості залів судових засідань, мало місця для ознайомлення з матеріалами справи та  підготовки до судового слухання і т.п.), більшість опитаних, все-таки, вважають зручними та комфортними умови перебування в суді.

Беззаперечним є той факт, що на оцінку якості роботи судової установи впливає і такий важливий чинник, як наявність інформації про організацію роботи та структуру суду: інформаційні стенди, графіки розгляду справ, наявність зразків документів, інформації щодо порядку сплати судового збору, реквізитів та розмірів платежів, а також наявність необхідної інформації на сторінці суду в Інтернеті.

Саме тому до анкети було включено запитання, яке стосувалося джерел, з яких респонденти отримують інформацію щодо роботи суду.

 Так, наявна в суді інформація задовольняє усіх респондентів, з них: 33% опитаних оцінили наявність інформації в суді на "відмінно", 55% - на    

"добре", 12% - на "задовільно".

 Що стосується необхідної інформації на сторінці суду в Інтернеті , то варто відмітити, що вся необхідна інформація розміщується на веб-сторінці Чортківського районного суду, стан наповнення якої постійно аналізується та вживаються заходи щодо розміщення необхідної інформації.

Отже, можна зробити висновок, що інформативна робота щодо діяльності суду ведеться на достатньому рівні.

Крім того, відвідувачам запропоновано оцінити ефективність організації роботи суду (дотримання строків та процедур розгляду справ; вчасність отримання повідомлень про розгляд справ; обґрунтованість затримки чи перенесення судових слухань тощо). Так, 27% респондентів відмітили  "відмінно" , 57 % - відмітили "добре", 12% -"задовільно" і 4% - «важко сказати».

Одним з питань анкети було: Чи можете Ви сказати, що суд при розгляді Вашої справи є незалежним та неупередженим? Ствердно відповіли 88% респондентів; 7% відповіли, що «важко сказати» і 5% опитаних відповіли «ні».

 Результати проведеного опитування свідчать про те, що  робота суду налагоджена належним чином та не викликає нарікань, хоча є і проблемні моменти, які потребують вирішення.

Запровадження та підтримання серед працівників суду традиції ввічливого та привітного спілкування з представниками сторін та іншими відвідувачами, а також щирого бажання допомогти кожному, хто звертається з тих чи інших питань, в межах компетенції суду, – всі ці кроки впроваджувалися та впроваджуються в суді з метою створення суду для людей, для захисту їх прав, свобод та інтересів.

 Сумлінність у роботі, дотримання високої культури спілкування та етикету, належний зовнішній вигляд є важливими складовими поведінки осіб, уповноважених на виконання функцій держави під час виконання службових обов'язків, з урахуванням яких громадськість оцінює чесність, неупередженість та ефективність діяльності державної служби взагалі і кожного державного службовця зокрема.

 

 Тому , учасникам опитування запропоновано підтвердити певні ствердження щодо етики поведінки працівників апарату суду та суддів при виконанні своїх посадових обов’язків. На запитання про те, чи судді ставляться до відвідувачів суду коректно та ввічливо 98%  опитаних відповіли «так» , і лише 2% дали відповідь «скоріше ні».

Зі ствердженням, що працівники суду під час виконання своїх посадових обов’язків ставляться до відвідувачів доброзичливо, ввічливо та з повагою  цілком погоджуються 76% опитаних, 3 респондентам було важко визначитися та 2 відвідувачів не погоджуються з даним ствердженням.

Також 93% респондентів цілком погоджуються зі ствердженням, що судді та працівники суду однаково ставляться до чоловіків та жінок, 1 відвідувачу важко сказати, не погоджуються з таким ствердженням 2 відвідувачів.

Щодо ефективності виконання суддями своїх функціональних обов’язків (дотримання процедур відкриття провадження у справі, забезпечення доказів, забезпечення позову), то 90% опитаних вважають їх ефективними, 2 відвідувачам важко сказати та 2 відвідувачів вважають, що «скоріше ні», ніж так.

88 % відвідувачів відмітили, що суд у їхній справі прийняв справедливе рішення, 2 респондентів відмітили, що їм важко сказати, і 3 відвідувачів не погоджуються з рішенням суду.

Також 94% респондентів не відомі факти корупційних дій та хабарництва суддів та  працівників суду, а 3 відвідувачів зазначили, що їм відомі такі факти.

86% опитаних відвідувачів суду цілком довіряють суду, в якому розглядається їхня справа, 5 % респондентів «важко сказати», а 3 осіб не довіряють суду, в якому розглядається чи розглядалася їхня справа.

            І на останнє запитання анкети «Чи довіряєте Ви взагалі судовій владі України?»  42% - довіряють, 29% «скоріше довіряють», 12 % - відповіли, що їм важко сказати, 5% - «скоріше ні», і не довіряють судовій владі в Україні 12% опитаних.

Підсумовуючи викладене, можна дійти висновку, що організація роботи апарату суду у Чортківському районному суді здійснюється в цілому на достатньому рівні. Разом з тим, отримані показники є стимулом для подальшого удосконалення діяльності суду, оскільки необхідно завжди прагнути здобувати кращих результатів у роботі, а не залишатися на досягнутому рівні. З цією метою у суді проведено нараду, в ході якої висвітлено результати проведеного анкетування та вказано на необхідність поліпшення організації роботи апарату суду та вибору найбільш актуальних та ефективних методів виконання працівниками покладених на них обов’язків і завдань.

Відповіді на питання анкети громадян - відвідувачів суду 2014 рік

1. Оцініть, будь ласка, зручність умов перебування громадян в суді (достатність та зручність місць для очікування, оформлення документів, ознайомлення з матеріалами справи та підготовки до судового слухання; чистота та прибраність приміщень суду; можливість користування туалетами тощо).

 

 

незадовільно

задовільно

добре

відмінно

важко сказати

кількість відповідей

9

11

13

8

1

2. Оцініть, будь ласка, повноту, якість та доступність інформації для відвідувачів суду (наявність інформаційних стендів, зразків документів, порядку сплати судового збору; зрозумілість інформації щодо місця та часу проведення судових засідань; наявність інформації в Інтернеті тощо).

 

 

незадовільно

задовільно

добре

відмінно

важко сказати

кількість відповідей

0

5

23

14

0

3. Оцініть, будь ласка, ефективність організації роботи суду (дотримання строків та процедур розгляду справ; вчасність отримання повідомлень про розгляд справ; обгрунтованість затримки/перенесення судових слухань тощо).

 

 

незадовільно

задовільно

добре

відмінно

важко сказати

кількість відповідей

0

5

24

11

2

4.        Чи можете Ви сказати, що суд при розгляді Вашої справи є незалежним та неупередженим?

 

ні

скоріше ні

скоріше так

так

важко сказати

кількість відповідей

2

0

12

25

3

5.    Чи можете Ви сказати, що судді ставляться до відвідувачів суду (сторін по справі) коректно та ввічливо?

 

 

ні

скоріше ні

скоріше так

так

важко сказати

кількість відповідей

0

1

9

32

0

6.    Чи можете Ви сказати, що працівники апарату суду ставляться до відвідувачів суду  коректно та ввічливо?

 

 

ні

скоріше ні

скоріше так

так

важко сказати

кількість відповідей

2

0

8

29

3

 

 

 

 

 

 

 

7.         Чи можете Ви сказати, що судді та працівники суду однаково (без упереджень) ставляться до чоловіків та жінок (сторін по справі, свідків тощо)?

 

 

ні

скоріше ні

скоріше так

так

важко сказати

кількість відповідей

2

0

5

34

1

 

8.        Оцініть, будь-ласка, ефективність виконання суддями своїх функціональних обов’язків (дотримання процедур відкриття провадження у справі, забезпечення доказів, забезпечення позову)?

 

 

ні

скоріше ні

скоріше так

так

важко сказати

кількість відповідей

0

2

8

30

2

 

9.        Чи можете Ви сказати, що у Вашій справі суд прийняв (прийме) справедливе рішення?

 

 

ні

скоріше ні

скоріше так

так

важко сказати

кількість відповідей

3

0

6

31

2

10.     Чи відомі Вам факти корупційних дій та хабарництва суддів та працівників суду?

 

 

Так

Ні

кількість відповідей

3

39

 

11.     Чи довіряєте Ви суду, в якому розглядається Ваша справа?

 

 

ні

скоріше ні

скоріше так

так

важко сказати

кількість відповідей

4

0

5

31

2

12.     Чи довіряєте Ви взагалі судовій владі України?

 

 

ні

скоріше ні

скоріше так

так

важко сказати

кількість відповідей

6

2

12

17

5