Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Президент вніс зміни в порядок про здійснення помилування, зокрема, визначено, що право клопотати про помилування має захисник, один із батьків, дружина (чоловік), дитина, інший член сім'ї, законний представник засудженого.
Відповідні зміни передбачені Указом Президента України від 14 травня 2016 р. №211/2016 "Про внесення змін до Положення про порядок здійснення помилування".
У виняткових випадках за наявності надзвичайних обставин клопотання про помилування також може бути подано головою або іншим членом Комісії при Президентові України у питаннях помилування, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Уповноваженим Президента України з прав дитини, Уповноваженим Президента України з прав людей з інвалідністю, Уповноваженим Президента України у справах кримськотатарського народу.
Вони подають клопотання про помилування безпосередньо до Адміністрації Президента України. До такого клопотання долучаються будь-які документи, які мають значення для застосування помилування.
Зауважимо, згідно з положеннями попередньої редакції порядку право клопотати про помилування має особа, яка:
- засуджена судом України і відбуває покарання в Україні;
- засуджена судом іноземної держави і передана для відбування покарання в Україну без умови про незастосування помилування, вирок суду щодо якої приведено у відповідність із законодавством України;
- засуджена в Україні і передана для відбування покарання іноземній державі, якщо ця держава погодилася визнати і виконати прийняте в Україні рішення про помилування.