Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Адвокати, які здійснюють захист підозрюваних, обвинувачених або інших осіб, зазначених у статті 45 Кримінального процесуального кодексу України у Вищому антикорупційному суді, повинні належним чином підтвердити свої повноваження. Повноваження захисників у кримінальному провадженні мають бути підтверджені саме перед Вищим антикорупційним судом.
Так, відповідно до частини 1 статті 50 Кримінального процесуального кодексу України повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні підтверджуються:
1) свідоцтвом про право на зайняття адвокатською діяльністю;
2) ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Тож, повноваження захисника у кримінальному провадженні підтверджуються наступними документами:
або
або
Додатково звертаємо увагу на вимоги, які ставляться до ордера. Зокрема, ордер вважається оформленим всупереч вимогам законодавства, якщо у ньому не зазначено конкретної назви органу, де надається правова допомога (правовий висновок, викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 05 червня 2019 року у справі №9901/847/18). Тобто в ордері має бути зазначена саме назва органу, у якому надається правова допомога (п. 15.4 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів).
Адвокати мають надавати оригінали та/або належним чином засвідчені копії документів, які підтверджують повноваження захисників, у матеріали справи при розгляді кримінального провадження у Вищому антикорупційному суді. Це стосується навіть тих ситуацій, коли документи надавались раніше у матеріали справи при розгляді її в місцевому загальному суді.
За повідомленням прес-центру судової влади України